Počátky firmy ZING sahají až do roku 1991, ale oficiální datum vzniku společnosti je prosinec 2001. Hlavní oblastí činnosti od vzniku společnosti na trhu s papírem je prodej širokého portfólia papírů a potřeb pro polygrafii.

Průlom nastal v roce 2009, kdy se ZING stal jedním z největších polských a současně světových distributorů papíru, obalových materiálů a vizuální komunikace – PaperlinX.

S rychlým rozvojem jsme stále více vstupovali do dalších tržních segmentů, např. obalových materiálů. Důsledkem rostoucí šíře nabídky a neustále se rozšiřující zákaznické základny, povstala nutnost zajistit vysoce kvalitní služby. To zaručujeme díky precizní, outsourcované flotile nákladních automobilů, sítí centrálních skladů a překladišť po celé zemi.

V roce 2015 jsme otevřeli novou kapitolu v historii společnosti. V návaznosti na vlastnické změny jsme se stali samostatnou firmou s výhradně polským kapitálem. Zároveň jsme se vrátili k původnímu názvu ZING.

V průběhu roku 2017 společnost ZING trading s.r.o. (člen skupiny ZING GROUP) rozšířila svoji oblast působení na Slovensku. Díky tomu upevnila skupina ZING GROUP své postavení na trhu v Evropě.

ZING GROUP – největší distributor papíru a obalového materiálu, který se zaměřuje na vynikající kvalitu služeb a nabízených výrobků. Pro spokojenost našich obchodních partnerů pracuje v současnosti 185 zaměstnanců, kteří působí v Polsku, České republice a na Slovensku.

Hlavními oblastmi působení skupiny ZING GROUP, mezi níž patří ZING trading s.r.o., jsou papír, obalové materiály a logistika.